۱۳۸۹ آذر ۲۸, یکشنبه

آقای یحیی نژاد، شرافت سیری چند؟

مهدی یحیی نژاد در پارازیت:
آزادی بیان یعنی اینکه مردم بتونن هر حرفی میخوان بزنن بدون اینکه خطری از نظر دستگیری یا سانسور در مقابلشون باشه... هر حرفی که بجز اینکه منجر به خشونت بشه.
ما مکانیزمی دست کردیم که در آن سلیقه ما مهم نباشه!
در 2 قرن گدشته که ایران با رسانه آشنا شده متاسفانه کشور ما همیشه با سانسور طرف بوده، همیشه گردش آزاد اطلاعات رو دولت ها با سانسور جلوش رو گرفتن. ... همه ی ما باید دست بدست هم بدیم به عنوان یک پروژه ملی واقعن به اینکه چه جور آزادی بیان رو در ایران پیاده کنیم فکر بکنیم!!!

در جواب ادعا های شما :
لینک آخر بنده که مطلبی تحلیلی بود در آخرین باری که دیدم 121 رای داشت و با 106 نظر پربحثترین مطلب روز بود، ناگهان لینک به علت توهین حذف شد در حالی که مسلمین تندرو هم به آن لینک منفی غیرواقعی داده بودند و نه توهین آمیز!!
ای کاش این عقایدتان را از روز اول که این وبسایت را راه انداختید مطرح می کردید، می گفتید که ارادت ویژه ای به مقدسات مذهبی و دو طفلان مسلم و حضرت محمد دارید و هر کسی خلاف آن را مطرح کند حذف میشود. عقیده ی شما قابل احترام بود. اما کنون که با ژست دمکراسی پای به عرصه گذاشته اید فقط می توان برای آن طرز تفکر افسوس خورد.
ما کاربران منتقد دین که چند روز پیش خودمان بالاترین را تحریم کرده بودیم، چرا کاری کردید که باز گردیم و به بهانه های واهی حساب کاربریمان را ببندید؟
اگر الان حساب 90 نفر را بسته این آن موقع بیشتر از این تعداد تحریم کرده بودیم!
شاید منافع این سانسور برای شما بیشتر از آن چیزی باشد که ما تصور می کنیم، شما هم حتمن دلایل خود را برای این کار دارید، اما هرچه هم باشد به ارزش فروش شرافت انسانیتان نبود، شاید تنها چیزی که از کاربرانی مانند من می توانست نصیبتان شود دست دوست مانندی بود که به گرمی دستتان را می فشرد، اما آن موقع شرافتتان را لکه دار نمی دیدید.
شما عقاید افرادی را سانسور کردید که شاید بالاترین یکی از معدود تریبون هایی بود که در اختیار داشتند، گروه مسلمین که هم حسینیه دارد و هم مسجد و تکیه، صدا و سیمای ایران و شبکه های ماهواره ای، و کلی خبرگزاری و وب سایت، و در بالاترین هم که مانند سایرین می توانستند فعالیت کنند ، ولی تیغ سانسور شما گریبان کاربران باسوادی مانند 00ایران و گمنامیان و خاکی و... را گرفت تا صدایشان از همین تریبون نیز بجایی نرسد.
آقای یحیی نژاد، شما دینتان را به پروژه ملی دمکراسی در ایران ادا کردید، دیگر کسی از شما انتظاری ندارد، فقط یک خواهش دوستانه داشتم، لطف کنید و دیگر اسمی از دمکراسی بر زبان نیاورید و بگذارید دمکراسی همان معنی زیبایی را که در ذهن ما دارد داشته باشد.

۲ نظر: