۱۳۸۹ آبان ۲۵, سه‌شنبه

حرف مزخرف خریدار ندارد، پس تو كه پوزه بند به دهان من میزنی از درستی اندیشه من، از نفوذ اندیشه من میترسی

حرف مزخرف خریدار ندارد، پس تو كه پوزه بند به دهان من میزنی از درستی اندیشه من، از نفوذ اندیشه من میترسی. احمد شاملو


هیچ تقدسی در دنیا بالاتر از اندیشه انسان نیست، بهشت من آنجایست که بدون ترس و واهمه بتوانم اندیشه و نظر خود را بیان کنم، نیروانای من مکانیست که انسان ها را بر اساس عقیده شان تقسیم بندی نکنند و همه در ابراز عقیده خود آزاد باشند.

مگر مبنای تشخیص درستی و غلطی یک اندیشه میزان پیروان آنست که بر این اساس تصمیم گیری می شود؟
اگر فرض را بر توهین هم بگذاریم باز هم این ادیان هستند که بزرگترین توهین ها را به شعور انسان داشته اند. به عنوان مثال اینکه فردی بیاید و شق القمر را انکار کند و احمقانه بخواند توهین است یا آنکه کسی سعی دارد دیگران را مجاب کند که این اتفاق رخ داده است؟

بگذارید همه نظرات و دیدگاه ها شنیده شود، بگذارید مردم خود قضاوت کنند که سخن کدام طرف به حقیقت نزدیک تر است.
انسان آزاد است و حق دارد هر اندیشه ای را نقد کند، هر سیستمی به هر بهانه ای سعی در سانسور این آزادی داشته باشد گامی بلند به سوی دیکتاتوری برداشته است.

رونوشت: پارازیت جهت انعکاس در برنامه

۹ نظر:

 1. ترس مذهبی ها از همونه که ملت خدای نکرده فکر کنن ! چون می دونن که مغز انسان رو آزاد بذاری به احتمال زیاد ره خزعبل بودن دین پی می بره!!! تمام هوار هوار و دادار دودورشون هم واسه همینه که نذارن کسی با آزادی مغز روی دین فکر کنه!!

  پاسخحذف
 2. az mast ke bar mast khodaye iran laanat konad in namardomane bi bonye ra arabsefetane kesafet lanate iran be tamame mazhabzadehaye heywan

  پاسخحذف
 3. پسر خوب! شما می گی دین توهین به شان انسانیتست، مذهبی ها می گن حرف شما توهین به دیندارانه. پس معیارها متفاوته. ولی دو تا اصل وجود داره برای خروج از این دور. یکی دموکراسی و دیگری زشتی ذاتی توهین. بیشتر کسانی که از بالاترین دیدن می کنند مخصوصا ایران، زمینه مذهبی دارند (آمار ندارم ولی فکر می کنم حرفم درسته) پس دموکراسی می گه نباید اقلیت به اکثریت توهین کنند (به عبارتی اکثریت می تونند به اقلیت توهین کنند :) )
  من البته معتقدم نقد دین با توهین فرق می کنه. شما آزادی دین رو نقد کنی ولی جوی که تو بالاترین راه افتاده بود نقد نبود، توهین به افراطی ترین شکل ممکنش بود

  پاسخحذف
 4. تا وقتي دين لعنتي از سياست جدا نشود ما بد بختيم وتا وقتي که (ببخشيد)فاحشه ي مغزي هستيم،يعني:قدرت انديشه و شعور خود را به دست کسي به نام ولي فقيه (شنيع)که به جاي ما فکر کند،تصميم بگيرد و راي بدهد!
  و مثل ميمون از او تقليد مي کنيم(مرجع تقليد).

  پاسخحذف
 5. یک بالایار عزیز: نظر شخصی من اینست که کاربران شعور لازم را برای تشخیص این موضوع دارند، و در ضمن، ملاکی به نام منطق هم وجود دارد

  پاسخحذف
 6. به نظر من توهین به تمام اقوام و ملتها باید ازاد باشد چرا که "نظر شخصی من اینست که کاربران شعور لازم را برای تشخیص این موضوع دارند، و در ضمن، ملاکی به نام منطق هم وجود دارد "

  پاسخحذف
 7. دوست عزیز، دقیقا به همین علت است که لینک های توهین به نژاد ها به سرعت در بالاترین توسط اعضا حذف می شوند

  پاسخحذف
 8. يك مشكل رو هنوز هم شرح ندادن كه حالا برفرض نظارت استصوابی بالاترين از شير مادر هم حلال‌تر هست، اصولاً چطور می‌خواهند اينكار رو بكنند؟؟؟
  مگه با نوشتن برنامه و اسكريپت می‌شود توهين رو تشخيص داد. پس كار دستی و توسط آدميزاد انجام می‌شود و چون مهدی خان شخصاً نمی‌تونه هر روز 24 ساعت بيدار پای بالاترين بشينه كار رو به ديگران واگذار می‌كنه و اينجاست كه تفاوت سليقه‌ها همون گندی رو خواهد زد كه شورای نگهبان و جنتی و خاتمی‌ دارند می‌زنند.

  درضمن ادبيات ناز آقا مهدی رو دقت كرديد؟
  "ما احساس کردیم گروهی هر چند کوچک دارد در بالاترین به طور سیستماتیک این کار را انجام می‌دهد."
  اين حرفها شما رو ياد چی می‌اندازه. خس و خاشاك خوندن مردم از طرف احمدی‌نژاد و ميكروب شدن از طرف خامنه‌ای و غيره.
  اين كه اونها احساس كردن و يعنی مدرك ندارن و اينكه سيستماتيك است يعنی مثل تهمت نظام به مردم كه اين جنبش از خارج هدايت می‌شه.

  دقيق دقيق از نظام الگو گرفته، پس خودتون بفهميد كه اين تغيير از كجا آب می‌خوره. خيالتون هم راحت كه اگه سپاه سايبری جايی رو تسخير كنه تا با بمب منفجر نكنه، بيرون نمی‌ره.
  بالاترين رو مرده حساب كنيد.

  پاسخحذف
 9. نقل قول:"دوست عزیز، دقیقا به همین علت است که لینک های توهین به نژاد ها به سرعت در بالاترین توسط اعضا حذف می شوند"
  خوب من هم میکویم این قانون باید حذف شود و صرفا با رای کاربران لینک توهین به اقوام حذف شود.

  پاسخحذف