۱۳۸۹ آبان ۲۴, دوشنبه

امام رضا علیه السلام و خبر از غیب

محمد بن داود میگوید: من و برادرم نزد حضرت رضا علیه السلام بودیم که شخصی وارد شد و گفت: عموی شما محمد بن جعفر بیمار شده است. به همراه امام به آنجا رفتیم. دیدیم که محمد بن جعفر در بستر است و اسحاق بن جعفر و جماعتی از آل ابیطالب گریه می کنند.

حضرت رضا علیه السلام کنار سر محمد بن جعفر نشست و نگاهی به او انداخت و سپس تبسم کرد. کسانی که در مجلس بودند از خنده امام دلخور شدند و بعضی گفتند: امام از روی شماتت و سرزنش به عمویش چنین کرد.

امام برخاست و بیرون رفت. من گفتم: فدایت شوم، وقتی شما تبسم کردید بعضی از حاضرین کلمات ناپسندی درباره شما گفتند. علت خنده شما چه بود؟
امام فرمود: من تعجب کردم از گریه اسحاق. به خدا قسم، اسحاق قبل از محمد خواهد مرد و محمد برای او خواهد گریست.
آری، همان شد که امام فرمود؛ محمد بن جعفر مداوا شد و اسحاق بن جعفر پس از چندی وفات کرد.منابع:
* بحارالانوار، ج 49، ص 31، ح 6. از عیون الاخبار رضا، ج 2، ص 206.

۲ نظر:

  1. نفرین مزدااهورا بر شما سگان تازی و همۀ پیشوایان دروغگویتان باد. محمد تازی و خاندانش پلیدترین آفریده های خداوند هستند و شما تازی پرستان و کاسه لیسان آنها نیز با آنها آماج نفرین مزدااهورا خواهید شد! ننگ بر آیین اهریمنی و اژدهاوش تازیان و پیامبر دروغینشان محمد دروغگو و بچه باز.

    پاسخحذف
  2. هیچ بعید نیست مگر امام رضا قحطی زمین خراسان را در حضور مردم با خواندن نماز باران رفع نکرد ؟ در حضور عده ای کثیر از مردم معجزه رخ داد و این در تاریخ ثبت است و هرگز قابل انکار نیست (یادآوری کردم دوباره )

    پاسخحذف